Zřízení a správa Vašeho vinného sklepa

Naše společnost Vám nabízí možnost zřízení a následnou správu Vašeho vinného sklepa. Na Vaše konkrétní dotazy k zakládání a správě vašeho vinného sklepa jsme Vám plně k dispozici a proto nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám vypracujeme konkrétní nabídku dle Vašeho přání a možností Vašeho sklepa včetně realizace.

Obecné informace:

Dobrý sklep umožňuje skladování vína a jeho zrání za vhodných podmínek:

SKLADOVACÍ TEPLOTY: Zatímco 11°C je pro víno ideální skladovací teplota, jakákoliv teplota mezi 5 – 18 °C je vyhovující za předpokladu, že teplota ve sklepě příliš nekolísá. Při nízké teplotě bude víno pomaleji zrát, zatímco při vyšší teplotě bude zrání vína mnohem rychlejší. Pozor však na příliš nízkou teplotu, při které dochází k vysrážení vinného kamene a barviva u červených vín. Naopak při vysokých teplotách se mohou vysrážet termolabilní bílkoviny nebo nastane nežádoucí mikrobiologický proces ve víně a dojde k jeho znehodnocení. Konstantní teplota je pro víno vhodnější než nestálé teploty, které klesnou jeden den o 3°C a následující den se zase o 3°C zvýší.

PŮSOBENÍ SVĚTLA: Vínu velmi škodí ultrafialové záření, je ovšem třeba je chránit i před slunečním světlem i umělým osvětlením. Tma je pro skladování vína stejně důležitá jako vhodná teplota.

ZPŮSOB UKLÁDÁNÍ LAHVÍ: Láhve nebo kartony musí být ukládány v poloze naležato, aby zátky zůstávaly vlhké a tím i nabobtnalé, vzduchotěsné a zabraňovaly tak oxidaci. Vlhkost vínu neškodí a měla by být doplňkem sklepů s nízkými teplotami. Optimální vlhkost je 65%.

KLIDNÉ MÍSTO: Sklep musí být místem bez otřesů a dalších fyzických šoků, které by mohly ohrozit harmonické stárnutí vína.

SKLEPNÍ DENÍK:  Zaznamenává veškeré údaje o každém víně, zejména:
- název vína nebo jméno
- ročník
- jméno výrobce nebo dodavatele, který jej dodal
- datum příchodu do sklepa
- skutečnosti zjištěné při každé kontrole nebo ochutnávce
- počet lahví k dispozici

Tyto údaje umožní nejen dobře spravovat sklep, ale i mít jistotu, že víno bude konzumováno za výborných podmínek a v plném rozkvětu.
Protože není vždy možné mít k dispozici takový sklep, nabízíme zákazníkům speciální skříně na víno – vinotéky ve velikosti lednice, kde je možné víno skladovat a přitom respektovat podmínky potřebné pro harmonické stárnutí vína.

Váš tým Good Wine Lover